Traži

Smokvina.hr

VIJETNAMSKA TURA

NAZIV TURE: Vietnam  Adventure  •  CODE: SEVA  

TIP PUTOVANJA: Adventure tours   •   TRAJANJE: 14 dana (13 noćenja)

RUTA:  Ho Chi Minh - Mekong Delta - Ho Chi Minh - Nha Trang - Hoi An – Hue - Halong Bay – Hanoi

CIJENA: 1.149 €  (doplata za jednokrevetnu sobu 209 €)


Vijetnamci su toliko optimistični, prijateljski raspoloženi i srdačni da nikada ne biste niti pomislili da su prebrodili stoljeća osvajanja, komunizma i kolonalizacije. Za vrijeme ove dvotjedne ture otkrit ćemo paradoks drevnog u odnosu na moderni Vijetnam, od uspavanih sela Mekong Delte do živahne plaže Nha Trang, ukrašenih palača i pagoda carskog  Hué i uspješne kolonijalne prijedstolnice Hanoi

ITINERER:

Dan        Mjesto/Grad        Država        Obroci         Mogućnost jednokrevetne sobe

1. dan        Ho Chi Minh City    Vietnam                  
2. dan        Mekong Delta                BD    
3. dan        Noćni vlak do Nha Trang        B    
4. dan        Nha Trang                              
5. dan        Nha Trang                B              
6. dan        Noćni bus do Danang            B    
7. dan        Hoi An                                  
8. dan        Hoi An                    B              
9. dan        Hue                    B              
10. dan        Noćni vlak do Hanoi            
11. dan        Halong zaljev                LD    
12. dan        Hanoi                    BL              
13. dan        Hanoi                    B              
14. dan        Hanoi                    B    

(B - Doručak, L - Ručak, D - Večera /obroci uključeni u aranžmana)

U ponudi se također nalazi ista tura, ali u obrnutom smjeru Vietnam Adventure (SEAV)

    
CIJENA UKLJUČUJE:

Smještaj: 8 noćenja u hotelima, hostelima i motelima,  1 noćenje na džunki, 1 noćenje kod lokalne obitelji  (Mekong Delta), 2 noćne vožnje vlakom, 1 noćna vožnja autobusom
Obroci: 9 x doručak, 2 x ručak, 2 x večera
Izleti:  Mekong Delta izlet s noćenjem, Prolaz Hai Van, Ulaznice i stručno vodstvo u špilje, pješačenje po Mramornoj planini, Zaljev Halong s noćenjem u džunki
Transport: lokalni javni autobus, vlak, taxi, brod, pješačenje
Osoblje: Tucan Travel pratitelj, Lokalni vodiči na engleskom jeziku za vrijeme izleta
Grupa: maksimalno 16 putnika (prosijek grupe je 8-12 putnika)

CIJENA NE UKLJUČUJE:
Internacionalne letove i takse
Takse na untarnje letove (ukoliko su primjenjive)
Transfere od/do zračne luke
Dodatni smještaj prije i nakon ture
Zrakoplovne takse za unutarnje letove
Troškove izdavanja viza
Dodatno putno osiguranje
Troškove osobne prirode


PREPORUKA:
Transfer od internacionalne zračne luke do hotela
Dodatan smještaj prije početka i po završetku ture 
Mogući izleti uz turu:
Angkor Wat & Tonle Sa Lake • 2 dana,  129 €
 http://www.tucantravel.com/tour/overview/angkor-wat-and-tonle-sap-lake/rcawts
Sapa Hill Tribes Trek • 4 dana, 359 €
http://www.tucantravel.com/tour/overview/sapa-hilltribes-trek/rvsht

TERMINI PUTOVANJA:

Tura SEVA (Ho Chi Minh – Hanoi)

Početak

Završetak

Početak

Završetak
Sat 04 Apr 2015
-
Fri 17 Apr 2015

Sat 09 Jan 2016
-
Fri 22 Jan 2016
Sat 18 Apr 2015
-
Fri 01 May 2015

Sat 23 Jan 2016
-
Fri 05 Feb 2016
Sat 09 May 2015
-
Fri 22 May 2015

Sat 13 Feb 2016
-
Fri 26 Feb 2016
Sat 23 May 2015
-
Fri 05 Jun 2015

Sat 27 Feb 2016
-
Fri 11 Mar 2016
Sat 13 Jun 2015
-
Fri 26 Jun 2015

Sat 19 Mar 2016
-
Fri 01 Apr 2016
Sat 27 Jun 2015
-
Fri 10 Jul 2015

Sat 02 Apr 2016
-
Fri 15 Apr 2016
Sat 18 Jul 2015
-
Fri 31 Jul 2015

Sat 23 Apr 2016
-
Fri 06 May 2016
Sat 01 Aug 2015
-
Fri 14 Aug 2015

Sat 07 May 2016
-
Fri 20 May 2016
Sat 22 Aug 2015
-
Fri 04 Sep 2015

Sat 28 May 2016
-
Fri 10 Jun 2016
Sat 05 Sep 2015
-
Fri 18 Sep 2015

Sat 11 Jun 2016
-
Fri 24 Jun 2016
Sat 26 Sep 2015
-
Fri 09 Oct 2015

Sat 02 Jul 2016
-
Fri 15 Jul 2016
Sat 10 Oct 2015
-
Fri 23 Oct 2015

Sat 16 Jul 2016
-
Fri 29 Jul 2016
Sat 31 Oct 2015
-
Fri 13 Nov 2015

Sat 06 Aug 2016
-
Fri 19 Aug 2016
Sat 14 Nov 2015
-
Fri 27 Nov 2015

Sat 20 Aug 2016
-
Fri 02 Sep 2016
Sat 05 Dec 2015
-
Fri 18 Dec 2015

Sat 10 Sep 2016
-
Fri 23 Sep 2016
Sat 19 Dec 2015
-
Fri 01 Jan 2016

Sat 24 Sep 2016
-
Fri 07 Oct 2016
         

Itinerer putovanja:

Dan 1. - Ho Chi Minh City

Prvi dan zamišljen je jednostavno kao dan sastajanja te nema organiziranih aktivnosti. Ukoliko se želite opustiti od leta I samostalno istražiti grad, predlažemo Vam rezervaciju dodatnog smještaja koji dan prije početka ture. Po dolasku u hotel, molimo Vas da na recepciji zatražite informaciju oko termina sastanka s pratiteljem i ostatkom grupe.

Ho Chi Minh je do kraja Vijetnamskog rata bio poznat pod nazivom Saigon. U početku je bio malo ribarsko selo, a danas je najveći grad i najvažniji ekonomski centar Vijetnama.
Gradski promet je poprilično užurban no kretanje taksijem ili moto-taksijem je iznenađujuće jednostavno iako  vozači ne pričaju uvijek engleski jezik. Autobus je jedina mogućnost gradskog prijevoza, a motocikli definitivno vladaju ulicama; oko 3 miliona motocikala prometuje ulicama Ho Chi Minh-a.

Ukoliko Vas zanima povijest Vijetnamskog rata, svakako predlažemo da posjetite Muzej ratnih ostataka i Palaču Ujedinjenja.
Ako ste više raspoloženi za cjenkanje, nikako nemojte propustiti najveću gradsku tržnicu – Ben Thanh. Ovdje možete kupiti sve...od kozmetike do žive peradi.
Hrana u Ho Chi Minh-u je među najboljima i najraznovrsnijima u cijelom Vijetnamu pa svakako predlažemo da to iskoristite :-) a večer možete provesti u kojem od mnogobrojnih barova i klubova.

Dan 2.  - Mekong Delta

Danas ujutro krećemo prema samom srcu Mekong Delte, regije na jugozapadu Vijetnama gdje se rijeka Mekong približava i kroz mrežu slivova slijeva u more.
Život na Mekong Delti se uglavnom razvija oko rijeke i mnoga sela su češće dostupna rijekama i kanalima nego cestom. Polovica ukupne proizvodnje riže, na razini države, je upravo u ovoj regiji, a količinski, proizvodnja je veća od zajedničke proizvodnje Japana i Koreje zajedno.

Za vrijeme našeg putovanja, ako ćemo imati dovljno vremena, posjetit ćemo Cao Dai hram.
Cao Dai je sinkretski vijetnamski vjerski pokret koji uključuje aspekt budizma, taoizma, konfucionizma te čak i katoličanstva. Hram je započet 1993. u unikatnom arhitektonskom stilu koji reflektira pomješane tradicije.

Krenut ćemo na izlet brodom oko pritoka moćne Mekong rijeke i steći uvid u pravu perspektivu života Delte.
Posjetit ćemo i pokoju lokalnu manufakturu s plutajuće tržnice, papir od riže, proizvodnju keramike i pločica, preradu riže, bonsai vrt u kojem ćete moći primiti divovsku zmiju, kušati lokalno voće, popiti čaj ili zmijino vino.
Ovo je izuzetna prilika za kupovinu unikatnih suvenira, a samim time dajete i podršku lokalnoj zajednici.
Smještaj je organiziran kod lokalnih obitelji.

Uključeni izleti: Mekong Delta (izlet s noćenjem)

Dan 3. -  Ho Chi Minh
U jutarnjim satima krećemo na ranu plovidbu tradicionalnim laganim čamcem, a za vrijeme koje ćemo posjetiti poznatu ploveću tržnicu, a potom slijedi povratak u Ho Chi Minh (u poslijepodnevnim satima).

Dan 4.  do 6.  - Nha Trang
Nha Trang je popularna destinacija za mnoge putnike. Nalazi se uz more i vrvi restoranima, barovima i noćnim životom. Možete odabrati da li želite provesti vrijeme opuštajući se i plivati u kristalno čistim vodama -  možete se okušati u kite-surfanju, ronjenju ili ako želite, otisnuti se na more katamaranom. Za pravo opuštanje krenite na plovidbu brodom oko otoka koja uključuje i ručak od plodova mora.

Opcionalni izleti: Blatne kupke – VND 130,000 za taksi usluge, VND 120,000 ulaznica • Bao Dai’s Villa – US$20 (taksi usluga uključena) • Kulturni ples – US$30 • Izlet brodom – od US$10-16 (postoji i mogućnost ronjenja ovisno o  ronilačkim kvalifikacijama)

Dan 7. i  8.  - Hoi An
U Hoi An-u imamo slobodno vrijeme za istraživanje rukotvorina, keramike i tkanina koje na tržnicama možete pronaći u obilju.

Hoi An je poznat po krojačnicama; pripremite svoje najdraže primjerke odjeće i napravite kopiju ovdje!
Ako ste već obavili kompletnu kupovinu, uživajte u opuštajućim obalama i plažama kušajući lokalne specijalitete.

Opcionalni izleti: Ulaznica za razgled do 5 znamenitosti  – VND 100,000 • My Son Cham ruševine – VND 60,000 ulaznica, plus transport s vodičem US$8 • Škola kuhanja – od VND 250,000 •
Izlet brodom po Thu Bon rijeci – US$20

Dan 9. i 10.  -  Hue
Odlazimo iz Hoi An-a i putujemo sjeverno u Hue. Put nas vodi kroz Mramorne planine i slikovitog Hai van prolaza gdje ćete uživati u prekrasnim krajolicima i pogledu na okolne obale te rižina polja.
Hue je tijekom vremena bio poprište mnogih bitki; od suparništva dinastija i pobuna u 17. i 18. stoljeću do francuske okupacije, a relativno nedavno je bio i poprište jednog od najdužih i najkrvavijih sukoba u vijetnamskom ratu.
Njegova geografska lokacija u srcu Vijetnama možda i nije najsretnija no otkrivajući prošlost i izražujući relikvije u mjestu gdje se povijest isprepliće i preklapa s modernim životom, svakako je poslastica za svakog putnika.
Slikovita Parfemska rijeka vijuga kroz grad, prolazeći pokraj citadela i pagoda radi kojih je grad i postao dio UNESCO Svjetske kulturne baštine.
Hue je također centar umjetničkih i intelektualnih učenja, zajednice umjetnika, pjesnika i znanstvenika koji su ovo mjesto nazivali domom i pridonijeli tome da postane zadivljujuć i zanimljiv grad.
Uključeni izleti: Mramorna planina – Hai Van prolaz

Opcionalni izleti: Thien Mu Pagoda – US$2 • Amfiteatar i hram slonova  – besplatno • Razne carske grobnice – VND 80,000 • Carski muzej & vodič – VND 105,000 • Vojni muzej – VND55,000 + US$3 • Ho Chi Minh muzej – VND 40,000 • Najam bicikla – od VND 30,000 • Vožnja brodom po Parfemskoj rijeci - US$2 • DMZ (Demilitarizirana zona) uključuje vodstvo, ali ne i ulaznicu – cca. VND 25,000

Dan 11.  –  Zaljev Halong
Napuštamo Hanoi i odlazimo prema mističnom Zaljevu Halong. Ukrcat ćemo se u tradicionalni kineski brod na jedra koji će nas odvesti do UNESCO-ve Svjetske kulturne baštine. Zaljev uključuje i stotine otoka  s visokim vapnenačkim kršem zamotanim u zeleno lišće.
Brod (koji je se naziva "junk") će noćas biti naš dom i samim time što ćemo prenoćiti u zaljevu znači da ćemo imati dovoljno vremena za istraživanje stijena, kajaking, plivanje i jednostavno za uroniti u ljepotu ovog područja.
Halong u prijevodu znači "Zaljev silazećih zmajeva" a lokalna legenda opisuje velikog zmaja koji se spušta s planine, izdubljuje dolinu i pljuje dragulje koji su se pretvorili u različite otoke.

Nakon večere na brodu i ako ćete još uvijek biti budni, čeka nas noćni ribolov!

Uključeni izleti: izlet u Zaljev Halong na tradicionalnom junk brodu (džunka) • Obilazak špilja u pratnji vodiča

Dan 12. i  13.  –  Hanoi
Hanoi nudi zabavnu kombinaciju mirnoće i kaosa, od elegancije njegovih kolonijalnih arhitektura i bulevara s drvoredima do bučnih uličnih prodavača i zvukova motocikala.

Lutajući ulicama starog dijela, kušajući hranu s lokalne tržnice i promatrajući ljude oko predivnog Hoan Kiem jezera, možete naprosto ući u svakodnevni život domaćeg stanovništva.

Za sve koji vole kulturu, ovdje se nalaze muzeji, hramovi i grobnice koje pružaju uvid u bogatu povijest i karakter grada.

Opcionalni izleti: Ho Chi Minh mauzolej – besplatno • Ho Chi Minh (kuća i predsjednička palača)   – VND 20,000 • Ho Chi Minh muzej – VND 20,000 • Hram Literature – VND20,000 • Sve grobnice i citadele  – VND 20,000 • Ngoc Son hram – VND 5,000 • Muzej likovnih umjetnosti – VND 20,000 • Vojni povijesni muzej – VND 20,000 • Parfemska pagoda – VND 20,000 • Vodeno kazalište lutaka – VND 60,000-100,000 plus VND 40,000 za upotrebu kamere

Dan 14.  – Hanoi (završetak programa)
Vaša avantura se danas privodi kraju. Ukoliko imate kasni let, možete produžiti svoj boravak u hotelu i nastaviti s dnevnim istraživanjem znamenitosti.

 

Pošaljite upit

ID: [12674] VIJETNAMSKA TURA
Broj odraslih osoba:
Broj djece:
Datum dolaska:
Datum odlaska:
Upit:

Kontakt podaci

* Ime:
* Prezime:
Adresa:
Grad:
Poštanski broj:
Država:
* E-mail:
* Telefon / Mobitel 1:
Telefon / Mobitel 2:
Faks:
Napomene:
* denotes required field

Pretraga po ID-u

Google Search

Newsletter

Solution Graphics

Kontakt

Majstora Jurja 13, 21000 Split
Hrvatska (Croatia)
tel: +385 21 271040
fax: +385 21 271040
skype: SmokvinaTravel
MB: 2123681
OIB: 02419525960
ŽIRO RAČUN:
HR8623400091110356129
DEVIZNI RAČUN:
IBAN: HR8423400091510356908
SWIFT CODE: PBZGHR2X
ID KOD: HR-AB-21-060222784
e-mail:
info@smokvina.hr

Konvertor valuta