Traži

Smokvina.hr

MAROKO – Sahara & Beach



NAZIV TURE: Morocco Sahara & Beach  •  CODE TURE: MOSB

TIP PUTOVANJA: Adventure Tours   •   TRAJANJE: 11 dana (10 noćenja)

RUTA:  Marrakech - Gorges du Dades - Todra Gorge – pustinja Sahara - Ouarzazate - Ait–Benhaddou -   Marrakech - Essaouira - Marrakech 

CIJENA: 999  €  (doplata za jednokrenetnu sobu 189 €)



Iz Marrakech-a krećemo prema visokim stupovima i delikatnim mozaicima rimskih ruševina Volubilis.
Nakon safaria na devama kroz slikovite i pješčane dine Sahare nastavit ćemo prema visokim planinama Atlasa gdje ćemo posjetiti nadahnutu snagu prirode Todra Gorge i ogromne kanjonske zidove.
Kraj naše marokanske avanture završava u Marrakechu gdje ćete imati prilike vidjeti
sjajan Trg Djemaa el-Fna

ITINERER:
1. dan         Marrakech                (Morocco)
2. dan         Gorges du Dades
3. dan         Todra Gorge 
4. dan         pustinja Sahara
5. dan            Ouarzazate
6. dan         Ait–Benhaddou
7. dan          Marrakech
8. i 9. dan    Essaouira
10. i 11. dan  Marrakech

 
CIJENA UKLJUČUJE:

Smještaj: 9 noćenja u hotelima/motelima/hostelima, 1 noćenje u kampu (za vrijeme safaria)

Obroci: 9 x doručak, 3 x ručak, 4 x večera

Izleti: Gorges du Dades, Safari na devama/berberski kamp
Transport: Dolazni transfer, privatni prijevoz, javni prijevoz (autobus), deve
Osoblje: Tucan Travel pratitelj, Lokalni vodiči na engleskom jeziku za vrijeme izleta
Grupa: maksimalno 16 putnika (prosijek grupe je 8-12 putnika)



CIJENA NE UKLJUČUJE:
Internacionalne letove i takse  • Takse na untarnje letove (ukoliko su primjenjive)
Transfere od/do zračne luke • Dodatni smještaj prije i nakon ture
Zrakoplovne takse za unutarnje letove  • Troškove izdavanja viza
Dodatno putno osiguranje  • Troškove osobne prirode


PREPORUKA:

Transfer od internacionalne zračne luke do hotela
Dodatan smještaj prije početka i po završetku ture 


TERMINI PUTOVANJA:
Sat 22 Nov 2014  -  Tue 02 Dec 2014    •     Sat 06 Dec 2014  -  Tue 16 Dec 2014
Tue 23 Dec 2014  -  Fri 02 Jan 2015     •     Sat 10 Jan 2015  -  Tue 20 Jan 2015
Sat 24 Jan 2015  -  Tue 03 Feb 2015    •     Sat 07 Feb 2015  -  Tue 17 Feb 2015
Sat 21 Feb 2015  -  Tue 03 Mar 2015    •     Sat 07 Mar 2015  -  Tue 17 Mar 2015
Sat 14 Mar 2015  -  Tue 24 Mar 2015    •     Sat 28 Mar 2015  -  Tue 07 Apr 2015
Sat 04 Apr 2015  -  Tue 14 Apr 2015     •     Sat 18 Apr 2015  -   Tue 28 Apr 2015
Sat 25 Apr 2015  -  Tue 05 May 2015    •     Sat 02 May 2015  -  Tue 12 May 2015
Sat 09 May 2015  -  Tue 19 May 2015   •     Sat 16 May 2015  -  Tue 26 May 2015
Sat 23 May 2015  -  Tue 02 Jun 2015   •     Sat 30 May 2015  -  Tue 09 Jun 2015
Sat 06 Jun 2015  -  Tue 16 Jun 2015    •     Sat 13 Jun 2015  -  Tue 23 Jun 2015
Sat 27 Jun 2015  -  Tue 07 Jul 2015     •     Sat 04 Jul 2015  -   Tue 14 Jul 2015
Sat 11 Jul 2015  -  Tue 21 Jul 2015      •     Sat 18 Jul 2015  -   Tue 28 Jul 2015
Sat 01 Aug 2015  -  Tue 11 Aug 2015   •     Sat 08 Aug 2015  -  Tue 18 Aug 2015
Sat 15 Aug 2015  -  Tue 25 Aug 2015   •     Sat 22 Aug 2015  -  Tue 01 Sep 2015
Sat 29 Aug 2015  -  Tue 08 Sep 2015   •    Sat 05 Sep 2015  -  Tue 15 Sep 2015
Sat 12 Sep 2015  -  Tue 22 Sep 2015   •    Sat 26 Sep 2015  -  Tue 06 Oct 2015
Sat 03 Oct 2015  -  Tue 13 Oct 2015    •    Sat 10 Oct 2015  -  Tue 20 Oct 2015
Sat 17 Oct 2015  -  Tue 27 Oct 2015    •    Sat 24 Oct 2015  -  Tue 03 Nov 2015
Sat 31 Oct 2015  -  Tue 10 Nov 2015    •    Sat 07 Nov 2015  -  Tue 17 Nov 2015
Sat 14 Nov 2015  -  Tue 24 Nov 2015   •    Sat 21 Nov 2015  -  Tue 01 Dec 2015
Sat 28 Nov 2015  -  Tue 08 Dec 2015   •    Sat 05 Dec 2015  -  Tue 15 Dec 2015    
Wed 23 Dec 2015  -  Sat 02 Jan 2016

Raspoloživost mjesta po datumima, akcije, popuste i sve ostale informacije o turi saznajte na: 
http://www.tucantravel.com/tour/availability/morocco-sahara-and-beach/mosb
Itinerer putovanja:

Dan 1          Marrakech (dolazak)
Prvi dan zamišljen je jednostavno kao dan sastajanja te nema organiziranih aktivnosti. Ukoliko se želite opustiti od leta I samostalno istražiti grad, predlažemo Vam rezervaciju dodatnog smještaja koji dan prije početka ture.

Dan 2 – 4     Gorges du Dades – Todra Gorge – pustinja Sahara
Okružen vertikalnim liticama, Todra Gorge je marokanski odgovor na Grand Canyon.
Imat ćemo dovoljno vremena za istraživanje ovog predivnog kanjona; od šetnje po samom rubu do mogućnosti penjanja po stijenama. Kako dan odmiče, boje kanjona poprimaju veličanstvenu zlatnu boju.
Slijedi sam vrhunac ovog putovanja :-) Odlazimo u pustinju, a naše poslijepodnevno prijevozno sredstvo će biti deve. Na našem putovanju kroz pustinju imat ćemo priliku provesti noć u berberskom kampu, uživati u lokalnoj ukusnoj hrani, glazbi i noći pod baldahinom zvijezda.

Dan 5-7         Ouarzazate – Ait Benhaddou -Marrakech
Ostavljamo saharsku pustinju i prolazimo kroz Dolinu Draa, prolazeći predivnim, čvrstim i netaknutim krajolicima ispunjenim selima koja su sačuvana u vremenu. Provest ćemo noć u  Ouarzazate, prepoznatljivom mjestu koje se pojavljuje u mnogim filmskim klasicima, a zapravo je bilo srednjovijekovno odmorište afričkih trgovaca na putu do Europe.
U jutarnjim satima, kombijem ćemo se vratiti natrag u Marrakech gdje ćemo imati dovoljno vremena za istraživanje grada prije samog završetka ture. Za vrijeme razgleda u pratnji lokalnog vodiča vidjet ćemo mnoge znamenitosti no bit će i dovoljno vremena za shopping suvenira.

Dan 8-10     Essaouira – Marrakech
Smješten na jugu Atlanske obale, Essaouira (izgovara se esa-vera) je miran primorski gradić čija medina je dio UNESCO Svjetske baštine. Prethodno poznat pod nazivom Mogador, grad je predivan primjer utvrđenog kaštela i popularan je grad umjetnika s mnoštvom kulturnih utjecaja uključujući arapski, berberski, židovski, afrički i europski
Blaga mediteranska klima Vas jednostavno poziva na odmor i uživanje no sa svojim uskim ulicama prepunim radionicama i umjetničkim galerijama, ovaj predivan plavo-bijeli grad nudi pregršt aktivnosti koje će Vas zaokupirati tijekom dana.
Essaouira također ima divlje djelove plaže s kojih je užitak gledati windsurfere, kitesurfere i nautičare.
U večernjim satima uživajte u večeri pripravljenoj od svježe ribe i uživajte u šetnji uzduž zidina za vrijeme zalaska sunca.
Marrakech jedan od marokanskih najomiljenijih gradova, također je znan kao "Biser juga", a okružen je spektakularnim vrhovima gorja Atlas.
Zakoračite korak unazad i izgubite se u drevnoj medini i tržnici sa začinima, lutajte između štandova sa šarenim spletovima sušene vune...odaberite svoj put kroz koju od ulica ukrašenih mjedenim svjetiljkama dok pored Vas prolaze magarci i lokalni mještani na svojim skuterima.
Gledajte kako obrtnici proizvode svoju robu i rukotvorine, uživajte u cjenkanju s prijateljski raspoloženim trgovcima i povratite snagu uz čaj od mente ili marokanske kave
Na Djemaa el-Fna je non stop akcija :-) Neka Vas oduševe žongleri, tattoo umjetnici i njihova tetoviranja kanom, prodavači napitaka, glazbenici, akrobati....kušajte svježe cjeđeni sok od naranče!

Dan 11         Marrakech (završetak programa)
Vaša avantura se danas privodi kraju. Ukoliko imate kasni let, možete produžiti svoj boravak u hotelu i nastaviti s dnevnim istraživanjem znamenitosti.

Pošaljite upit

ID: [12697] MAROKO Sahara Beach
Broj odraslih osoba:
Broj djece:
Datum dolaska:
Datum odlaska:
Upit:

Kontakt podaci

* Ime:
* Prezime:
Adresa:
Grad:
Poštanski broj:
Država:
* E-mail:
* Telefon / Mobitel 1:
Telefon / Mobitel 2:
Faks:
Napomene:
* denotes required field

Pretraga po ID-u

Google Search

Newsletter

Solution Graphics

Kontakt

Majstora Jurja 13, 21000 Split
Hrvatska (Croatia)
tel: +385 21 271040
fax: +385 21 271040
skype: SmokvinaTravel
MB: 2123681
OIB: 02419525960
ŽIRO RAČUN:
HR8623400091110356129
DEVIZNI RAČUN:
IBAN: HR8423400091510356908
SWIFT CODE: PBZGHR2X
ID KOD: HR-AB-21-060222784
e-mail:
info@smokvina.hr

Konvertor valuta